این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

تأمین انرژی ساختمان‌ها با استفاده از آجرهای خورشیدي

طبق آمار رسمی، حدود ۴۰ درصد از برق تولیدی در سطح جهان در ساختمان‌ها مصرف می‌شود و همچنين ساختمان‌ها يک‌سوم از کربن توليدي در کره زمين را به خود اختصاص مي‌دهند.

بنابراین، یافتن راهکارهایی براي حل معضل انرژي ساختمان‌ها ازجمله موضوعات تحقيقاتي جذابي است که نظر پژوهشگران مختلف را به خود جذب کرده است.

طبق آمار رسمی، حدود ۴۰ درصد از برق تولیدی در سطح جهان در ساختمان‌ها مصرف می‌شود و همچنين ساختمان‌ها يک‌سوم از کربن توليدي در کره زمين را به خود اختصاص مي‌دهند.

  • بنابراین، یافتن راهکارهایی براي حل معضل انرژي ساختمان‌ها ازجمله موضوعات تحقيقاتي جذابي است که نظر پژوهشگران مختلف را به خود جذب کرده است.

  • محققان دانشگاه اکستر به فناوری جدیدی دست‌یافته‌اند که به ساختمان‌ها کمک مي‌كند تمام انرژي موردنياز خود را بدون نياز به منابع خارجي تأمين كنند.

  • راهکار ارائه‌شده توسط این شرکت آجرهای خورشیدی مربعي شکل (Solar Squared) هستند که مي‌تواند جايگزين آجرهاي امروزي شوند.

  • در ساخت این آجرهای شیشه‌ای از فناوري سلول‌هاي خورشيدي استفاده‌شده است. به طوري که هر بلوک از آجرها يک پنل خورشيدي را شکل مي‌دهند و نور خورشيد را به صورت مستقيم جذب و به انرژي الكتريكي تبديل مي‌كنند. همچنين، در ساختار اين آجرها از مواد نوري خاصي استفاده‌شده كه ميزان جذب نور را تا حد زيادي افزايش و موجب افزايش راندمان كل پنل مي‌شوند.
 
  • الکتریسیته تولیدشده در این روش را مي‌توان براي تأمين برق خانه، شارژ خودروهاي الکتريکي و يا جهت ذخيره در ذخيره سازهاي خانگي استفاده کرد.


بازگشت1397/10/01
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !